środa, 25 lutego 2015

Cześć, jestem Marcus.

Właściwie to Włodzimierz Jacek Markowski, ale nigdy nie lubiłem używania dwóch imion. Uważam to za nieco pretensjonalne. 
No, ale jak miałbym się podpisywać, skoro prywatnie znają mnie jako Jacka, a zawodowo jako Włodzimierza? Dlatego tu, na tym blogu występować będę pod nazwą, do której jestem bardzo przywiązany, pod nazwą swojego Wydawnictwa.
Ale przejdźmy do rzeczy.

Pomysł napisania uniwersalnego poradnika biznesowego, zarówno dla osób startujących w biznesie, jak i już w nim działających, narodził się wiele lat temu, na progu naszej transformacji gospodarczej. Poradnik jasnym, zrozumiałym językiem miał przybliżać zainteresowanym formy prowadzenia działalności gospodarczej, ograniczenia i warunki z jakimi liczyć się muszą przedsiębiorcy, a także formy opodatkowania i rodzaje księgowości małej firmy. Miał także przekazać informacje, które pomogłyby bezpiecznie prowadzić firmę mimo ataków konkurencji i nie zawsze obiektywnych poczynań przedstawicieli fiskusa. I tak narodziło się
ABC small business’u
Z biegiem lat, corocznie aktualizowany i poszerzany o nowe tematy, poradnik znacznie przekroczył pierwotne założenia. Ogromna ilość wiedzy, szczególnie z zakresu prawa podatkowego, w tym także tej specjalnej, tajemnej wiedzy, która ujawnia się niektórym w trakcie czytania „pomiędzy wierszami” naszych zawiłych przepisów podatkowych albo dopiero po opublikowaniu interpretacji podatkowych fiskusa, a szczególnie orzeczeń NSA spowodowała, że z książki korzystają też wykładowcy, prowadzący biura rachunkowe, a także księgowi i właściciele firm znacznie większych niż tylko te kwalifikujące się do małego biznesu. Nie do zliczenia jest także ilość prac dyplomowych napisanych w oparciu o ABC.
            Z czasem rozrost naszego prawa podatkowego spowodował konieczność przeniesienia problematyki vatowskiej do odrębnej publikacji – ABC VAT-u.
 Oczywiste jest, że w obydwu poradnikach utrzymana została nasza podstawowa reguła, że –

 wszystko zrozumiesz i nie zaśniesz przy trzeciej stronie!

W roku 2018, po dwóch latach przerwy, ukazało się  XXVIII wydanie ABC small business’u. 

Własna działalność gospodarcza posiada zalety, których nie uświadczysz jako pracownik w jakiejś firmie. Tu będziesz panem własnej woli i własnego losu. Nikt nie będzie Tobą rządzić. To Ty decydujesz ile będziesz pracować, kiedy zrobisz sobie urlop, czy będziesz pracować sam, czy zatrudnisz pracowników i jeszcze wiele, wiele wspaniałości.
Niestety własna działalność posiada też wady, których także nie uświadczysz jako pracownik najemny. Tu czasem będziesz pracować po 16 godzin na dobę, czasem zarwiesz nockę, czasem zapomnisz co to znaczy urlop, a z domu i od rodziny wyciągniesz ostatniego zaskórniaka na przetrwanie firmy. Zmagać się będziesz z niesolidnymi kontrahentami i upierdliwymi inspektorami wielu instytucji. Decyzje skarbówki doprowadzą Cię czasem do szału. Zdarzało się że doprowadzały też do bankructwa.
Ale mało który, mniejszy czy większy przedsiębiorca, decyduje się wrócić kiedykolwiek do pracy najemnej.
Jeśli więc zdecydujesz się na własną działalność, ABC small business’u udostępni Ci zasób wiadomości jak założyć, poprowadzić i rozliczyć Twoją firmę.
– MOJA FIRMA - Prawda jak to pięknie brzmi? 
Życzę Ci powodzenia.
                                                      MARCUS


4 komentarze:

 1. Ja uważam, że jak najbardziej ważne i potrzebne jest odpowiednie wsparcie doradców, którego możecie sobie szukać np. tutaj https://pla.partners/ . Specjaliści zajmą się całą sprawą i wszystko dokładnie sprawdzą, aby było to rozwiązane w jak najlepszy sposób. Sam korzystałem i jestem bardzo zadowolony, bo sprawa została rozwiązana szybko i bez jakichkolwiek problemów. Wydaje mi się, że doradcy pomogą nie tylko w wprowadzeniu biznesu, ale też również w kwestii, kiedy potrzebne jest podjęcie decyzji o reklamie.

  OdpowiedzUsuń
 2. To ja z kolei polecam sprawdzić sobie taką możliwość, jak prowadzenie własnej firmy online. Jest to ciekawa i interesująca opcja, ponieważ pozwala na to, aby z każdego miejsca prowadzić biznes i zarabiać pieniądze. Ja polecam dodatkowo do tego zainteresować się systemem od https://wfirma.pl/program-do-faktur-online , który ułatwia zarządzanie taką sprzedażą. System ułatwia połączenie z magazynem oraz z bankowością internetową i jest to naprawdę wygodne.

  OdpowiedzUsuń
 3. Wbrew pozorom własny biznes to poważna sprawa. Wielu osobom wydaje się, że firmę można łatwo i szybko założyć i owszem, tak jest, ale firmę trzeba teraz jeszcze dodatkowo we właściwy sposób prowadzić. Jak zatem to zrobić? Może być potrzebny czasem prawnik online , więc warto znaleźć odpowiedniego.

  OdpowiedzUsuń
 4. Powiem Wam szczerze, że są różne możliwości, jeśli chodzi o prowadzenie biznesu, ale ważne jest to, aby korzystać też z odpowiedniego doradztwa. W biznesie bardzo ważna jest pozycja, więc koniecznie korzystajcie z dostępnych rozwiazań na rynku.

  OdpowiedzUsuń